Касир торговельного залу
Касир торговельного залу

Касир торговельного залу

Кваліфікація – 2 категорія
    Завдання та обов'язки
    Ознайомлюється з асортиментом наявних товарів і цінами на них. Одержує розмінну монету у кількості, необхідній для розрахунку з покупцями. Перевіряє справність електронного контрольно-касового апарата (ЕККА) та наявність чекової та контрольної стрічок. Перевіряє чіткість печатних відбитків та правильність встановлення дати і часу на чеку. Забезпечує введення відповідних грошових сум в ЕККА, визначає загальну суму продажу, одержує від покупця гроші на товар, проводить операцію закриття чека в ЕККА та роздруковує його, видає покупцю (клієнту) чек на суму та здачі. Веде журнал використання ЕККА. Перевіряє гроші за використані чеки. Підраховує гроші і здає їх в установленому порядку, звіряє суми реалізації з показаннями касових лічильників.
    Повинен знати
    порядок виконання касових операцій; правила розрахунку із споживачами; порядок одержання, зберігання та здавання грошей; ознаки платоспроможності державних грошових знаків; асортимент та роздрібні ціни на товари, що є у продажу; правила продажу продовольчих (непродовольчих) товарів; правила експлуатації сучасних видів ЕККА; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
    Кваліфікаційні вимоги
    Повна загальна середня освіта та прискорене курсове навчання відповідного напряму підготовки з присвоєнням кваліфікації касира торговельного залу 2 розряду. Без вимог до стажу роботи.

    Кваліфікація – 3 категорія
 Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: порядок виконання касових операцій; правила розрахунку із споживачами; порядок одержання, зберігання та видавання коштів; ознаки платоспроможності державних грошових знаків; асортимент та роздрібні ціни на товари, що є у продажу; правила продажу продовольчих (непродовольчих) товарів; правила експлуатації сучасних видів ЕККА; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
Повинен уміти: перевіряти справність електронного контрольно-касового апарату, заправляти контрольну і чекову стрічки, записувати показання лічильників, переводити нумератор на нулі, встановлювати дататор, одержувати розмінну монету в кількості, необхідній для розрахунку із споживачами, і розміщувати її в касовій шухляді. Ознайомлюватися з асортиментом наявних товарів, виробів і цінами на них. Вести розрахунки із споживачами за товари, вироби та послуги, підраховувати вартість покупки. Отримувати гроші, пробивати чек, видавати здачу. Повертати гроші за невикористаний чек. Усувати дрібні неполадки електронного контрольно-касового апарату. Підраховувати гроші і здавати їх в установленому порядку, звіряти суми реалізації з показаннями касових лічильників.
 Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати основи інформаційних технологій.
 Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.
 Сфера професійного використання випускника
Торгівля. Роздрібна та оптова торгівля в неспеціалізованих та спеціалізованих магазинах.
 Специфічні вимоги:
 Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.
Стать: чоловіча, жіноча.
 Медичні обмеження.