Флорист
Флорист
              Флорист
2-й розряд  
Завдання та обов'язки. Готує для роботи згідно з затвердженою у встановленому порядку технологією первинного оброблення рослинного матеріалу: зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: історію мистецтва флористики; розрізнювальні особливості українських, європейських, японських та інших шкіл флористики; асортимент квіткових та декоративно-листяних рослин;
способи транспортування та зберігання рослинного матеріалу; технологію первинного оброблення рослинного матеріалу; робочий інструмент та фурнітуру; символіку квітів та рослин.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Здобуття професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виготовляє бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складає композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.
Повинен знати: світову історію розвиту мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики і декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта (школа флористики) без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією флориста 2 розряду не менше 0,5 року.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Виготовляє складні індивідуальні композиції з додержанням стильових особливостей світових шкіл флористики з живих квітів та іншого рослинного матеріалу. Створює індивідуальні композиції із штучних та висушених квітів та декоративно-листяних рослин. Декорує та оздоблює приватні помешкання та садиби, вулиці, площі, офіси, ресторани, концертні зали, театральні сцени, весільні та жалобні церемонії, державні, національні, релігійні та інші урочистості і свята, які відбуваються на вільному повітрі та в приміщеннях. Бере участь у національних конкурсах та виставках флористів.
Повинен знати: індивідуальні технології створення композицій складної сюжетної побудови, на особливих каркасах; техніку застосування елементів індивідуальної творчості з використанням різноманітних природних матеріалів; основи теорії церемоній; практику організації урочистостей та свят; різноманітні стилі шкіл флористики в індивідуальному їх поєднанні; організацію проведення конкурсів, фестивалів, виставок та інших заходів.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта (школа флористики). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією флориста 3 розряду не менше 0,5 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує оригінальні композиції особливої складності на замовлення. Створює творчі зразки у стилях різних світових шкіл флористики. Використовує різноманітні технології та способи демонстрації композицій та окремих робіт. Бере участь у національних та міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках.
Повинен знати: напрями, техніку, технології і стильове різноманіття світових шкіл флористики; основи квіткового бізнесу; традиції та сучасні підходи до розвитку флористики в Україні і за рубежем; організацію національних, державних, релігійних та інших свят та урочистостей.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта (школа флористики). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією флориста 4 розряду не менше 1 року.