«Освітній фестиваль професій 2017»
     23-25 березня 2017 року в торговому центрі «Ехро-Краків» впяте  відбулася міжнародна освітня виставка «Освітній фестиваль професій 2017». Виставка фінансована за сприяння Євросоюзу в рамках проекту «Модернізація професійного навчання в Малопольщі». Організатором і автором ідеє виступило Малопольське Воєводство. Цього року участь брало понад 90 експонентів (в тому числі 83 професійних заклади Малопольського Воєводства), які на 128 стендах підготували 144 презентації за галузевим спрямуванням, а саме: будівельна галузь, механічно-мехатронічна, електрично-електронна, медико-соціальна, землеробсько-лісова з охороною середовища, туристично-гастрономічна та адміністративно-послужна, представники поліції польських військ, прикордонної охорони, пожежної служби. Цього разу на виставку були запрошені представники навчальних закладів з регіонів, які співпрацюють з Малопольським Воєводством: Франція – регіон Родан, Німеччина – федеральна земля Тюрінгія, Словаччина – самоврядна країна Прешовська, Україна – Львівська область, Угорщина – м. Гйор. На виставку було запрошено підприємців, які співпрацюють з навчальними закладами, як партнери в процесі навчання майбутніх професійних кадрів.
     Під час проведення виставки взяли участь близько 12 тисяч учнів Малопольського Воєводства. Цього року Україну представляла делегація з Львівського ВПУ торгівлі та сфери послуг, майстри виробничого навчання Домбровська І. В., Невеська Н. В.,Ільницька М.В. , Матківська Н.Я. та учні навчального закладу.
Офіційно виставку відкрив керівник Малопольського Воєводства Войцех Козак. На урочистому відкритті були присутні віце- та генеральні консули Франції, Словаччини, Угорщини, України. Керівництво Малопольського Воєводства та керівники департаменту освіти і науки з великим інтересом та зацікавленістю оглянули виставковий стенд Львівщини та ЛВПУ торгівлі та сфери послуг, майстер-класи викладачів та учнів Особливу зацікавленість до експонатів та майстер-класів українського навчального закладу проявили учні шкіл, навчальних закладів Малопольського Воєводства. Майстри в/н Домбровська І.В. та Ільницька М. В. разом з колегами зі школи з Тшебіні провели два майстер класи по зачісках  для конкурсів. Також учень Рій Микола провів майстер клас по декантуванню вина.
     У рамках співпраці між професійними навчальними закладами Львівської області та Малопольського Воєводства було проведено ряд зустрічей по обміну делегаціями і участі в конкурсах професійної майстерності серед учнів та майстрів виробничого навчання. Позитивним результатом зустрічей стала домовленість ЛВПУ торгівлі та сфери послуг про співпрацю з трьома навчальними закладами Малопольського Воєводства, а саме: закладом з міста Тшебіні, школою Гастрономічною № 1 ім. Генріка Сухарського в Кракові, Малопольською школою гостинності. І знову  цього року в квітні місяці учні з Львівщини братимуть участь у міжнародному конкурсі фахової майстерності з професії «Кухар» у м. Мишленіце. Делегація з Львівщини запросила керівників професійної освіти Польщі на щорічний фестиваль професійно-технічної освіти «Великодні дзвони».